Na míru může být i hloubka
Když se řekne skříně na míru, možná vás napadne, že výrobce bude přizpůsobovat její rozměry vaší místnosti, výklenku, prostoru pod schody atp., ale v zásadě půjde o jednotný způsob řešení její hloubky. Ta bývá standardně 60 cm, je to dáno obvykle šíří prostoru pro oděvy pověšené na ramínkách. Může to však být úplně jinak, jak bude hluboká, určujete vy sami svým požadavkem, takže např. v úzké chodbě, kde chcete skladovat jen sportovní potřeby, hračky, úklidové prostředky a obuv, případně skládané textilie, může být hloubka výrazně menší, třeba jen 40 cm. Menší hloubka má příznivý vliv i na dostupnost věcí v regálech, hlavně vysoko u stropu, kam snadno dosáhnete např. z obyčejné židle. Zvažte tedy pečlivě i tuto možnost.
Nejobtížnější může být volba vzhledu
Když plánujete koncepci rozmístění regálů a věcí uvnitř skříní, snadno si vše můžete namalovat na papír v přesném měřítku a podle objemu věcí pak naplánovat přesné rozvržení vnitřních prostor. Jenže se musíte také rozhodnout, jakému vzhledu posuvných dveří, regálů a bočnic dát přednost, a to není tak snadné. Vyrábí se obrovské množství různých povrchů, barev, vzorů, ornamentů a vyznat se v tom širokém spektru vám může doslova zamotat hlavu. Věnujte proto výběru designu více času, abyste pak nelitovali, že jste vybrali špatně, když jste přehlédli něco „lepšího“.
Rozhodovací proces vám může usnadnit alespoň vědomí, že světlé barvy místnost oživí, rozsvítí a opticky zvětší, zatímco ty tmavé dělají přesný opak. Špatnou volbou nemusí být ani čistě bílá barva, tu lze napasovat do každého typu interiéru a sladit ji se dřevem, s kovem, s plasty, laminátovou podlahou, barevnými koberci, parketami či palubkami atd. K bílé se rovněž dobře hodí zrcadla a pokojové rostliny a různě barevné závěsy nebo rolety den a noc.